Kontakt to klucz!
Liczba osób, którym możemy pomóc poprzez Bread of Life szybko rośnie. Możemy budować relacje z coraz większą liczbą ludzi, którzy wreszcie mogą opowiedzieć komuś swoją historię i którzy są coraz bardziej otwarci na dobrą nowinę, które mamy im do opowiadania! Cieszymy się z tego i jesteśmy za to wdzięczni!
Ale również dzieje się bez przerwy to, że otrzymujemy prośby o pomoc od ludzi (daleko) spoza regionu, w którym jesteśmy aktywni. Cóż, wtedy moglibyśmy zaoferować pomoc zdalną, ale… to, co najważniejsze, nawiązać osobistą relację, to bez szans. A co z podobnymi organizacjami w tamtym regionie? Prowadzone przez ewangelicznych chrześcijan o podobnym powołaniu? Na pewno gdzieś tam są, mniej lub bardziej profesjonalnie zorganizowane, ale… Nie znamy ich!
Ponad trzy lata temu ruszył projekt Ewangeliczna Polska, który ma na celu zintegrowanie różnorodnych działań ewangelicznych chrześcijan w kraju, abyśmy stali się znacznie bardziej widoczni i skuteczni. Wtedy ja, Reinier, od razu wyraziłem swoje zainteresowanie Andrzejowi Górskiemu, koordynatorem tego projektu i starym przyjacielem w Poznaniu. I jak to często bywa ze znajomościami, od końca zeszłego roku mam zaszczyt kierować powstałą wówczas grupę roboczą, która zarządza projektami w obszarze działań społecznych.
A co wyszło, już podczas pierwszych spotkań na Zoom’ie z różnymi przedstawicielami ewangelicznych organizacji społecznych? No właśnie…! Nie znamy się!
W ostatni weekend września odbyła się pierwsza duża, ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Ewangeliczną Polskę w Warszawie. Ponad 200 pastorów i liderów ze wszystkich denominacji w Polsce, 40 mówców, 6 różnych „ścieżek” i 35 różnych sesji i warsztatów. Odpowiadając za ścieżkę działań społecznych byłem szczególnie zajęty… poznawaniem innych!
Weekend był fantastyczny z różnymi uroczystymi elementami, z których mogłem zaprezentować jeden: oficjalny start projektu „Katalog DOBRA”. Wiosną 2022 roku mamy nadzieję opublikować pełny spis wszystkich ewangelicznych organizacji w obszarze działań społecznych w kraju, zarówno w formie drukowanej, jak i online. W ostatnich miesiącach, z wielkim entuzjazmem wielu zaangażowanych stron, pracowaliśmy nad zdefiniowaniem 57 pytań w 6 sekcjach, które organizacje będą wypełnić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Dużo roboty nas czeka, ale wtedy nie możemy już mówić: „Nie znamy się!”